Ekipa Doktor-Fit na FIWE

W miniony weekend wybraliśmy się do Warszawy na targi FIWE. Celem naszej podróży było przede wszystkim poszukiwanie nowości które wzbogaciłyby ofertę naszego sklepu z suplementami diety. Sprawdzaliśmy też jakie ą obecnie dominujące trendy wśród producentów. Przygotowaliśmy dla Was krótką relację z naszego wypadu do stolicy.

FIWE - nowe trendy

Silnym trendem wśród wystawców na tegorocznych targach była żywność funkcjonalna. Dało się to odczuć niemal na każdym stoisku. Producenci prezentowali całą masę zdrowych przekąsek gotowych do spożycia w sam raz ma mały głód. Nie brakowało też produktów które umożliwiały szybkie przygotowanie fit deserów lub ciast. Wysokobiałkowe chipsy, galaretki bez cukru, wszelkiego rodzaju sosy i syropy o obniżonej kaloryczności, masła orzechowe, oleje do smażenia, mąki bezglutenowe. Naprawdę było w czym przebierać. Nie da się ukryć że takie działania producentów są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na takie właśnie produkty przez co raz to bardziej świadomych konsumentów.

Czasy w których suplementy diety kojarzyły się jednoznacznie z kulturystami kończą się na naszych oczach. Ten proces nie jest co prawda gwałtowny i rozpoczął się już jakiś czas temu. Co raz więcej producentów zaczyna to rozumieć i otwiera się na klientów. Jakby dotarło do nich, że świat nie kończy się na kreatynie i siłowni. Starają się poprzez swoją ofertę dotrzeć do co raz szerszego grona osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. To dobry sygnał. Teraz pozostaje liczyć, że najwięksi wezmą na siebie ciężar kształtowania świadomości konsumentów. Dla wielu bowiem sklep z suplementami diety wciąż kojarzy się z napakowanymi osiłkami przerzucającymi bezmyślnie żelastwo na siłowni.

Show must go on...

Zmiana wizerunku branży suplementów, zmianą wizerunku ale "show must go on". Kult ciała, wysportowane sylwetki, piękne kobiety, silni mężczyźni głośna muzyka tego zdecydowania na FIWE nie brakowało. I dobrze takie targi są przecież dla ludzi. Trzeba być dobrze zapamiętanym i przebić się na tle innych wystawców. Firmy ścigały się między sobą na czyim stoisku będzie najciekawiej. Były gwiazdy rapu, znani fighterzy oraz oczywiście urodziwe, skąpo ubrane hostessy.

DJ Decks odpowiadał za muzykę na stoisku Real Pharm, Boski Roman rapował na stoisku Activlab, Nutrend oraz Formotiva zadbali o pokaz Pole Dance na swoich stoiskach. Był też pokaz Dancehallu. Każdy wystawca przygotował masę konkursów z nagrodami. Można było spotkać sporo znanych osób z kręgu kulturystki i fitness m.in Sephanie Davis, Kaja Rybicka, Magdalena Suwińska, Waldemar Nol, Kasia Bielecka, Tomasz Lech... w zasadzie długo by wymieniać.

kaja_rybicka_fiwe

Dla fanów była to z pewnością nie lada gratka. Można było zamienić kilka słów ze swoim idolem przybić piątkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Targi FIWE to bez wątpienia kolorowa impreza i niezłe show. Entuzjaści fitnessu i siłowni którzy wybrali się do Warszawy na pewno się nie zawiedli. Zabrakło jednak kilko dużych firm. W tym roku nie było między innymi takich firmy jak Olimp czy IronMaxx Nutrition.

FIWE w obiektywie

Pstryknęliśmy kilka fotek chociaż każdy większy producent zadbał by na stoisku znalazł się profesjonalny fotograf więc z pewnością w sieci będzie cały wysyp ciekawych materiałów i profesjonalnych wideo relacji z tych targów. Nie mniej jednak podrzucamy kilka fotek które wpadły nam w oko na profilach społecznościowych różnych firm.

    

A Wy byliście na targach? Dajcie znać w komentarzach jak oceniacie to wydarzenie :)

Komentarze ()