Poznaj Ekipę Doktor-Fit #02 Jose Arkadio Morales

Lecimy dalej z serią "Poznaj Ekipę Doktor-Fit"! Arek to kolejna postać w naszej barwnej załodze, którą chcemy Wam przedstawić. Wszystko po to, żebyście jeszcze lepiej wiedzieli kto doradza wam w wyborze suplementów w waszym ulubionym sklepie z odżywkami. Kilka słów w związku z tym przygotował o sobie Arek. Zanim przejdziemy jednak do jego autoprezentacji dwa słowa od całej załogi. Arek, chociaż nie jest kubańskim eseistą, w naszym gronie zyskał przydomek Jose Arkadio Morales. To niezwykle uprzejmy i uczynny chłopak, który żywo pasjonuje się sportem. Warto wiedzieć, że dźwiganie ciężarów nie jest jego jedyną pasją. Współpracownikom, Arkadio dał się poznać również jako zagorzały czytelnik. Jeśli odwiedzicie nasz sklep i zapytacie kogoś z obsługi czy jest bibliotekarz, każdy zrozumie, że chodzi o Arka ;)

Jaki jest Jose Arkadio?

Od zawsze interesowałem się sportem. Mniej lub bardziej profesjonalnie, lecz zawsze był on obecny w moim życiu. Począwszy od bramkarza w piłce nożnej, przez koszykarza, kończąc na treningu siłowym. Pasję do siłowni połączyłem z zamiłowaniem do zbilansowanego odżywiania. W każdej z wyżej wymienionych dyscyplin kontuzje nie były mi obce. Pęknięte kości, skręcone stawy czy stany zapalne były na porządku dziennym. Jednakże nigdy się nie poddawałem, a szukałem sposobu by zapobiec problemowi i robić dalej to co kocham. Zawsze byłem bardzo uparty i nie dawałem za wygraną. Przez to zdarzyło się nawet, że grałem w kosza ze skręconą, już szósty raz kostką. Aktywność  fizyczna pomaga mi zresetować umysł, odstresować się i odpocząć.

Aktualnie od ponad 2 lat trenuję na siłowni. Każdy kolejny rok to ogrom nowej wiedzy oraz doświadczenia, które zdobywam i chcę przekazywać w przyszłości innym początkującym. Dlatego, gdy moja wiedza i doświadczenie na to pozwolą z pewnością spróbuję swoich sił jako trener. Cały czas dokształcam się i rozwijam w tym kierunku by kiedyś spełnić to postanowienie.

Przełomowym momentem w chęci zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz edukacji na własną rękę w tym kierunku, był pierwszy rok studiów. Typowy student, który jadł co wpadło w ręce, aby zaspokoić głód. Wieczorem zaś, chwila rozrywki w kortowskich klubach. To nie szło w parze z moim zamiłowaniem do sportu i chęcią ciągłego progresu. Postanowiłem zmienić swoje przyzwyczajenia, ogarnąć miskę i regenerację. Każdy, kto choć trochę czasu spędził na siłowni wie, że nieodzownym jej elementem jest odżywianie, a na dalszym etapie tej drogi - suplementacja.

Skąd się wziąłem w Doktor-Fit?

Jako doradca suplementacji pracuje w Doktor-Fit od początku lipca 2017 r. W tym właśnie czasie moje studia na Wydziale Nauk Technicznych dobiegały końca. Kierunek ani trochę nie powiązany z tym co robię, ale cóż… Wygrała pasja i tego życzę każdemu. Iść za głosem serca, a nie za tym co przystoi robić w oczach innych. Zaczyna się właśnie ósmy miesiąc mojej pracy w szeregach Ekipy Doktor-Fit. Przez ten czas, z całą pewnością mogę stwierdzić, że zdobyłem więcej doświadczenia i wiedzy niż tylko mogłem sobie wyobrazić. Do załogi dołączyłem z pewną, z perspektywy czasu, powiem wręcz niewielką ilością wiedzy o suplementacji i odżywianiu. To, co wiedziałem pomogło mi zaliczyć test na rozmowie kwalifikacyjnej. Od tego czasu zrobiłem kilka dużych kroków naprzód, wiem i rozumiem co raz więcej, a to dopiero początek.

Robię to co kocham

Możliwość zdobywania wiedzy i to, że zyskałem przydomek Jose Arkadio to oczywiście nie jedyne plusy jakie dostrzegam w tej pracy. Kontakt z ludźmi, którzy przychodzą do nas po porady sprawia, iż czuję się jako człowiek w odpowiednim miejscu i czasie. Od zawsze byłem altruistą, lubiłem pomagać, a tutaj mogę to połączyć ze zdobytą wiedzą. Przy okazji sam nieustannie się rozwijam, gdyż zawsze znajdzie się osoba, która swoim pytaniem wprawi w chwilę głębszego namysłu. Bardzo interesuje mnie również biomechanika układu ruchu ciała człowieka. Czemu akurat w takiej płaszczyźnie, czy w takim układzie dźwigni wykonuje się dane ćwiczenie. Kulturystyka to doświadczenie poparte nauką.

Do tego właśnie zmierzam, by umieć potwierdzić za pomocą wiedzy moje racje, by dane ćwiczenie wykonywać maksymalnie bezpiecznie, z maksymalnym zaangażowaniem trenowanego mięśnia lub grupy mięśniowej. Już wiecie, że odżywianie, sport oraz ludzkie ciało to moje „witalne punkty”. Mam nadzieję, że ten krótki opis mojej osoby zmniejszy odległość między sprzedawcą a klientem! Do każdego z was podchodzimy poważnie i indywidualnie. Tymczasem do zobaczenia w naszych skromnych czterech ścianach, pozdro!

Tyle od Arka. Już niebawem przedstawimy wam kolejną twarz naszej załogi, równie pozytywną jak Jose Arkadio. Tym czasem sprawdźcie też pierwszy wpis z tej serii - "Poznaj ekipę Doktor-Fit #01 Kim jest Robert". Zapraszamy do naszych sklepów Olsztyn Galeria Warmińska oraz Aura Centrum oraz na www.doktor-fit.pl

Widzieliście już vlog ze wspólnego treningu naszej ekipy? Zajrzyjcie na nasz kanał na youtube!
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=fbxk-ww4A08]

Komentarze ()