Sałatka z tuńczykiem i kaszą gryczaną #SzybkaSzama

Potrzebne składniki

Aby przygotować dwie porcje potrzebować będziemy następujących składników:

  • Kasza gryczana prażona jedna torebka 100 g
  • Puszka tuńczyka w oleju (masa ryby po odsączeniu 130 g)
  • Pół świeżej papryki czerwonej około 120 g
  • Dwa - trzy średniej wielkości ogórki kiszone około 150 g
  • Kukurydza konserwowa około 100 g
  • Ćwiartka cebuli czerwonej około 30 g
  • Łyżka oleju arachidowego 10 g

Ważne, aby zwrócić uwagę na skład zalewy tuńczyka, którego kupujemy. Tuńczyk Amerigo, dostępny w sieci sklepów Biedronka pływa radośnie w oleju słonecznikowym. W takim przypadku nie ma konieczności odsączania całej zalewy. Często jednak stosowane są znacznie gorsze oleje. Zalecamy wtedy całkowite odsączenie ryby i dodatek oleju samodzielnie. Zaproponowaliśmy olej z orzechów arachidowych, jeżeli jednak nie macie takowego w swojej kuchni możecie użyć innego. Polecamy zakupić tuńczyka w kawałkach, a nie rozdrobnionego.

Sposób przygotowania

Kaszę gryczaną należy włożyć do lekko osolonej, gotującej się wody i gotować około 15 minut. W tym czasie kroimy warzywa w drobną kostkę. Kaszę po ugotowaniu przenosimy do miski i czekamy chwilę aż trochę ostygnie. Następnie dodajemy pokrojone wcześniej warzywa, kukurydzę oraz odsączonego tuńczyka. Całość mieszamy z łyżką oleju. Po dokładnym wymieszaniu składników sałatkę możemy przełożyć do pojemników i gotowe! Czas przygotowania około 20 minut.

Wartość odżywcza

Aby łatwiej było wam wkomponować zaproponowany przez nas posiłek do waszego menu, podajemy ilość poszczególnych makroskładników oraz wartość energetyczną.  Wartości dotyczą całej sałatki (2 sugerowane porcje). Nasze danie dostarcza łącznie 820 kcal w tym 216 kcal (26%) z białka, 371 kcal (45%) z węglowodanów oraz 233 kcal (29%) z tłuszczów. Zawartość makroskładników: Białko 54 g, węglowodany 92 g,  tłuszcz 26 g. Mamy nadzieję, że ta seria przypadnie wam do gustu. Już niebawem kolejne szybkie przepisy, które pomogą wam urozmaicić dietę. Zaglądajcie na bloga i naszego facebooka!

Komentarze ()