Ranking suplementów na stawy

Ranking suplementów na stawy. Który preparat na stawy jest najlepszy? Sprawdziliśmy!

W naszym rankingu zestawiliśmy ze sobą popularne suplementy diety na stawy. Do porównania wybraliśmy wyłącznie wieloskładnikowe produkty w proszku. Oceniając suplementy pod uwagę braliśmy nie tylko skład ale także cenę, ilość porcji w opakowaniu oraz cechy organoleptyczne takie jak smak oraz rozpuszczalność. Oceniane cechy punktowaliśmy i na podstawie otrzymanych wyników stworzyliśmy ranking preparatów na stawy.

Sprawdź ranking w wersji wideo

Dlaczego w rankingu znalazły się wyłącznie preparaty wieloskładnikowe?

Zanim przejdziemy do meritum warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Dlaczego właśnie te suplementy wybraliśmy do naszego porównania? Preparaty wieloskładnikowe w przypadku regeneracji stawów są znacznie skuteczniejsze między innymi dzięki synergii działania składników. Produkty które wybraliśmy do porównania posiadają w swoim składzie sprawdzone substancje które wspierają odbudowę struktur kolagenowych, produkcję mazi stawowej oraz zachowanie jej właściwości a nawet wykazują działanie przeciw zapalne jak np. kwas boswelowy Boswelia Serrata.

Złota 7 suplementów na stawy

Nasz ranking zawiera 7 naszym zdaniem najciekawszych wieloskładnikowych suplementów na stawy w proszku które są dostępne na polskim rynku. Do porównania wybraliśmy wyłącznie produkty dużych sprawdzonych marek o ugruntowanej pozycji. Nie dopuszczaliśmy możliwości aby w najlepszej siódemce znalazły się produkty firm "krzak". Niestety często w opłacanych rankingach to właśnie nieznane produkty, wątpliwej jakości produkowane przez tajemnicze firmy wygrywają takie zestawienia.

Przejdźmy do rzeczy, oto lista produktów które zestawiliśmy w rankingu (kolejność przypadkowa):

 • Olimp Flex Power
 • Biogenix Flex-Genix
 • Trec Flex Guard
 • Beltor Flexor
 • Formotiva Joint Care
 • NUTREND Flexit Drink
 • NUTREND Flexit Gold Drink

Porównanie składu - ranking suplementów na stawy

Wybraliśmy 7 składników które naszym zdaniem w suplementach przeznaczonych do wsparcia stawów powinny znaleźć się koniecznie. Na podstawie tej lity porównaliśmy wszystkie preparaty z naszego zestawienia. Oto wybrane przez nas składniki:

 • Kolagen
 • Glukozamina
 • Chondroityna
 • MSM
 • Kwas Hialuronowy
 • Boswelia Serrata
 • Witamina C

A tak prezentuje się zestawienie produktów:

Zestawienie suplementów na stawy pod kątem wybranych składników. Opracowanie własne Doktor-Fit

Pod względem składu najkorzystniej wypada NUTREND Flexit Gold Drink nie wiele gorzej wygląda propozycja firmy Olimp, Flex Power. Tylko trzy z siedmiu produktów ujętych w tym zestawieniu mają w swoim składzie kwas boswelowy który wykazuje działanie przeciwzapalne. W przeciwieństwie do złotej wersji najskromniej w tej rywalizacji wypada podstawowa wersja suplementu NUTREND Flexit Drink.

Preparaty na stawy porównanie cen i opłacalności

Opłacalność produktu to kolejne kryterium które wzięliśmy pod uwagę. Na podstawie cen detalicznych sugerowanych przez producentów obliczyliśmy koszt jednej zalecanej porcji. Oto jak prezentują się wyniki

Zestawienie suplementów na stawy pod kątem opłacalności. Opracowanie własne Doktor-Fit

Najkorzystniej pod względem ceny wypada Flexor. Za jedną porcję produktu marki Beltor zapłacimy zaledwie 1,30 zł. Na drugim miejscu Formotiva ze swoim Joint Care. Jedna porcja suplementu ze stajni Aflofarmu kosztuje 1,65 zł. Najgorzej w zestawieniu opłacalności wypadli reprezentanci czeskiego NUTRENDU. Za jedną porcję Flexit Gold drink musimy zapłacić 3,50zł. Pamiętajcie, że do obliczeń korzystaliśmy z cen sugerowanych przez producentów. Klienci sklepu Doktor-Fit korzystając z rabatów i promocji mogą z łatwością kupić te suplementy taniej. Dla subskrybentów naszego kanału YouTube również przygotowaliśmy ofertę specjalną. Sprawdź produkty na stawy dostępne w sklepie Doktor-Fit

Ranking suplementów na stawy - smak i rozpuszczalność

Ostatnia w naszym rankingu oceniana cecha a w zasadzie zestaw cech to smak oraz rozpuszczalność. Jest to mocno subiektywna kwestia jednak ze względu na to, że jako pracownicy firmy Doktor-Fit, zajmującej się sprzedażą suplementów diety, mieliśmy możliwość spróbować wszystkich produktów z naszego zestawienia nasza opinia w tej kwestii może okazać się pomocna dla wielu osób.

Najlepiej pod względem smaku i rozpuszczalności oceniliśmy produkt Formotiva Joint Care tuż za nią Olimp Flex Power oraz Trec Flex Guard. Naszą złotą siódemkę zamyka NUTREND FLEXIT Gold Drink. Poniżej prezentujemy zestawienie poszczególnych kategorii.

Ranking suplementów na stawy - wybrane cechy. Opracowanie własne Doktor-Fit

Ranking suplementów na stawy - ocena końcowa

Na podstawie ocenianych w naszym rankingu cech przygotowaliśmy zestawienie ogólne. Zanim zaprezentujemy wynik końcowy, dwa słowa na temat kryteriów oceniania. W każdej z trzech ocenianych kategorii (Skład, Opłacalność, Smak i Rozpuszczalność) produkty otrzymywały ocenę od 1 do 7. Odpowiednio do zajmowanych miejsc 7 punktów dla najlepszego produktu i 1 dla najgorszego. Każda z kategorii posiada odpowiednią wagę (Skład waga = 0,5, Opłacalność waga = 0,3, Smak i Rozpuszczalność waga = 0,2). Za pomocą średniej oceny uszeregowaliśmy produkty w rankingu końcowym.

Najlepszy wynik w tym systemie oceniania uzyskał produkt Olimp FLEX POWER. Drugie miejsce
ex aequo Trec Flex Guard oraz Formotiva Joint Care. Ze względu na składniki dodatkowe nie ujęte w zestawieniu oraz przewagę w zawartości MSM ostatecznie postanowiliśmy że to produkt Treca zakończy na 2 miejscu. Poniżej pełen ranking.

Tak prezentuje się pełna lista produktów z naszego rankingu. Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie pomocny. Zachęcam też do przeczytania innych artykułów na naszym Blogu.

Komentarze ()