Białko Blok Ekipa - recenzja taniego białka Berserk Labs

Białko Blok Ekipa

Białko Blok Ekipa występuje na rynku pod nazwą handlową "BIAŁKO". Dostępne jest w 800 gramowych workach typu Doypack z zamknięciem strunowym. Obecnie produkt występuje w 6 smakach. Na testy wybraliśmy smak ciasteczkowy. Nie zależnie od smaku w 100 gramach produktu producent deklaruje zawartość 70 gram białka serwatowego. Nie jest to powalająco dużo. Jednak wydaje się uczciwym kompromisem. Tyle dało się wyciągnąć z koncentratu przy atrakcyjnej cenie którą oferuje produkt. W sklepie Doktor-Fit Białko Blok Ekipa kosztuje jedynie 49,90 PLN.

Dostępne smaki białka Blok Ekipa:

  • Banan
  • Biała czekolada
  • Ciastko
  • Czekolada
  • Nugat
  • Wanilia

Jak smakuje białko Blok Ekipa

Smak to kluczowa cecha produktu który w perspektywie będziemy konsumować codziennie przed dłuższy czas. Klienci często mają w tej kwestii obawy w przypadku produktów z niższej półki. Jak pokazuje producent linii Blok Ekipa tanie białko nie musi być złe. Testowane przez nas ciastko smakowało bardzo dobrze. Przede wszystkim nie było mdłe. Smak był wyraźny ale nie za słodki. Ważne też, że nie trzeba było zastanawiać się co to za smak. Produkt testowaliśmy na mleku pełnym 3,2%, 30 gram produktu (2 miarki) rozpuszczone w 350 ml mleka dawał na prawne smacznego szejka. Jak wspomnieliśmy wcześniej w ofercie dostępne jest obecnie 6 smaków. Jeśli ktoś pyta jak smakuje białko blok ekipa zdecydowanie odpowiem: W tym przedziale cenowym ciężko znaleźć smaczniejszy produkt. Pamiętajcie jednak, że odczucie smaku jest mocno subiektywną cechą.

Rozpuszczalność

Rozpuszczalność białka blok ekipa jest jego największą bolączką. Nie ma tragedii ale mogłoby być zdecydowanie lepiej. Niekiedy pozostają niewielkie gródki. Pozytywny jest natomiast fakt, że białko nie pieni się mocno, nawet rozpuszczane na mleku. Z pewnością znam białka, nawet droższe, które rozpuszczają się gorzej. Biorąc pod uwagę niską cenę ocenił bym tą cechę produktu od Berserk Labs na 3+. Dostateczny z małym plusem to uczciwa ocena rozpuszczalności tego białka.

Skład białka Blok Ekipa

Białko Blok Ekipa zawiera koncentrat białka serwatkowego (WPC). Niezależnie od wariantu smakowego producent deklaruje 70% zawartość białka w składzie. Jest to niewiele nawet jak na koncentrat. Inni producenci oferują nawet 79%. Taką zawartością może pochwlić się KFD. Białko KFD WPC80 zawiera najwyższą ze smakowych koncentratów ilość białka w 100 gramach. Warto wziąć pod uwagę że czysty koncetrat zawiera 80%. Średnio koncentraty nawet droższe oferują około 75% białka w składzie. Wynik blok ekipy nie powala na kolana. Jednak biorąc pod uwagę niską cenę oraz smak który udało się uzyskać 70% białka to jak pisaliśmy wcześniej uczciwy kompromis. Dużą zaletą jest też fakt, że odżywka zgodnie z deklaracją producenta nie zawiera domieszek białka roślinnego. W składzie jako źródło białka występuje jedynie koncentrat białka serwatowego a zatem białko pochodzenia zwierzęcego. Odżywka jak większość tego typu produktów słodzona jest sukralozą.

Użytkowość

Do produktu dołączona jest solidna miarka z długą rączką. Dokładnie taka sama jak w produkcie Trec Whey 100 tyle że bez logotypu marki Trec. Dzięki niej nabieranie i odmierzanie produktu jest bardzo wygodne. Zamknięcie strunowe jest bardzo dobre w przeciwieństwie do wielu konkurentów. Spełnia swoją role zamknięcia wielorazowego użytku idealnie. Białka nie trzeba zatem przesypywać do innego opakowania. Samo opakowanie typu doypack również jest wyjątkowo solidne. Użytkowość białka Blok ekipa stoi na bardzo wysokim poziomie. Wyższym niż sugeruje jego cena. Drożsi konkurenci mogliby się czegoś nauczyć od produktu Blok Ekipa. Jak widać tanie białko nie musi być dziadowsko zapakowane.

Opinia o Blok Ekipa Białko 800g

Białko Blok Ekipa w swoim przedziale cenowym w wielu aspektach przebija konkurencję. Dobrze smakuje, nie zawiera dodatku białka roślinnego. Jest solidnie zapakowane a jako akcesorium dołączona jest porządna, duża miarka. Niestety nie można mieć wszystkiego. Białko Blok Ekipa ma również swoje wady. Rozpuszczalność jest z pewnością do poprawy. W dodatku inne koncentraty oferują wyższą zawartość białka w 100 gramach. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie cechy tego produktu powiem śmiało, że jest godny polecenia. Blok Ekipa to po prostu tanie dobre białko. Nie powiem, że jest lepsze od sporo droższych topowych produktów w tej kategorii. Jednak w swoim segmencie cenowym to jedna z lepszych opcji.

Jeśli chodzi o dobre tanie białko polecam produkt z linii Blok Ekipa. W tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś lepszego.

Wszystkie odżywki linii Blok Ekipa w tym również białko znajdziecie w naszym sklepie Doktor-Fit > klik

Zapraszamy do naszej wideo recenzji na youtube:

A jakie jest wasze zdanie na temat tej odżywki. Próbowaliście już białko Blok Ekipa a może mieliście okazje testować inne produkty z tej linii odżywek? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach :) Więcej na temat odżywek blok ekipa znajdziecie tutaj klik

Komentarze ()