Najlepsza odżywka na masę? Czym nowy Mutant Mass różni się pod poprzednika.

Mutant Mass przez wiele osób uważany jest za najlepszą odżywkę na masę. Bez wątpienia jest to produkt legendarny. Najbardziej rozpoznawalny Gainer na rynku Mutant Mass doczekał się swojej nowej wersji. Co zmieniło się w składzie nowego Mutanta w porównaniu do poprzedniej wersji tego Gainera? Czy nowy Mutant Mass to naprawdę najlepsza odżywka na masę? sprawdźcie koniecznie naszą wiedorecenzję produktu Mutant Mass

Najlepsza odżywka na masę

Przeanalizowaliśmy dla Was skład nowego Mutant Masa i porównaliśmy go z poprzednią edycją tego kultowego gainera. Zanim jednak odpowiemy na pytanie co zmieniło się w nowym produkcie kanadyjskiej firmy PVL warto zastanowić się czy Mutant rzeczywiście posiada cechy najlepszej odżywki na masę. No właśnie... jakie cechy powinien mieć dobry gainer? Czy Mutant Mass to najlepsza odżywka na masę?

Cechy dobrego gainera, na co zwrócić uwagę przy wyborze odżywki na masę?

Gainery to odżywki węglowodanowo-białkowe które są źródłem dodatkowych, szybkich kalorii. U osób z tak zwaną szybką przemianą materii, które mają trudności w budowaniu masy są nieocenionym wsparciem. Dla wielu osób Gainer jest również rozwiązaniem w przypadku kiedy nie są wstanie zjeść normalnego posiłku a muszą dostarczyć niezbędnych kalorii. Gainer w łatwy i szybki sposób umożliwia dostarczenie kilkuset kcal. Dzięki odżywce tego typu łatwiej wypracować dodatni bilans kaloryczny. Nadwyżka energii może być wykorzystana do odbudowy włókien mięśniowych uszkodzonych w treningu lub być kumulowana jako materiał zapasowy. Tak czy siak nadmiar kalorii przyczynia się do wzrostu masy ciała.

Dobry gianer powinien zawierać różne źródła węglowodanów w tym również cukry proste które są podstawowym paliwem dla naszego organizmu. Ponadto pełnowartościowe białko które stanowi budulec oraz dobrej jakości tłuszcz który jest wysokokalorycznym makroskładnikiem. Dodatek kreatyny oraz innych aminokwasów niebiałkowych nie świadczy wcale na korzyść takiej odżywki. Warto unikać odżywek na masę w których producent dodał kreatynę lub np. taurynę. Dlaczego? Kreatyna jest świetnym anabolicznym suplementem. Jest też niedroga więc bez problemu możemy dokupić ją oddzielnie. Pozwoli to na wygodniejsze i bardziej precyzyjne jej dawkowanie.

Gainer Mutant Mass w Sklepie Doktor-Fit --> klik <--

Makroskładniki w Gainerach

Rozkład makroskładników w Gainerach zwykle wygląda następująco: od 15 do 20% białka oraz około 70 - 75% węglowodanów pozostały odsetek stanowią tłuszcze i inne dodatki np. błonnik. Zdarzają się również gainery gdzie procentowa zawartość protein sięga 30%. Makroskładniki w gainerach a w zasadzie ich rozkład nie jest kluczową cechę która determinuje to czy gainer jest dobry. Ważniejsze od procentowego rozkładu makrosów jest ich jakość. Przed zakupem sprawdź jakie źródła makroskładników są w Twoim gainerze. Dobry gainer powinien bazować głównie na białku serwatkowym które cechuje się wysoką wartością biologiczną. Jeśli w składzie gainera przewijają się wszelkiej maści białka roślinne lub kolagen wołowy nie świadczy to o produkcie najlepiej.

porównanie składów nowego i starego gainera mutant mass

Nowy Mutant Mass vs Stary Mutant Mass

Dobrze przejdźmy do rzeczy. Jak prezentuje się skład nowej starej odżywki od PVL. Czym oba gainery różnią się od siebie i czy zmiana wyszła Mutantowi na dobre. Pierwszą najbardziej oczywistą i rzucającą się w oczy zmianą jest oczywiście odświeżenie szaty graficznej. Dostępne gramatury pozostały jednak bez zmian. Nowy Mutant Mass vs Stary Mutant Mass w liczbach. Ilość Białka bez zmian w obu gainerach jest to 20%. Cukry proste w nowym mutancie ograniczono ich ilość. Obecnie jest to 6,4% podczas gody w starej wersji tego legendarnego gainera cukry proste wynosiły niecałe 15%. Zmieniła się też sugerowana porcja dzienna z 260 w starej wersji do 280 gramów w nowej edycji Mutanta. Oczywiście porcja gainera jest uzależniona od indywidualnego zapotrzebowania i często ma się nijak do rzeczywistości warto jednak odnotować tę zmianę. Poniżej prezentujemy tabelę składu starej oraz nowej wersji gainera Mutant Mass.

Skład starej wersji gainera Mutant Mass

skład starego gainera mutant mass

Skład nowej wersji gainera Mutant Mass:

skład nowego gainera mutant mass

Tak jak powiedzieliśmy sobie wcześniej procentowy rozkład makroskładników nie jest jedyną cechą która determinuje to czy gainer jest dobry. W nowym mutancie zmieniły się źródła węglowodanów. Doszły słodkie ziemniaki oraz płatki owsiane które razem ze skrobią jęczmienną skrobią kukurydzianą oraz maltodekstryną tworzą mieszankę cukrów w gainerze. Chociaż skład ilościowy białka zawartego w gainerze od PVL się nie zmienił to skład jakościowy tego makroskładnika już tak. Zrezygnowano z albuminy jaj tym samym w produkcie mamy białko serwatkowe w kilku formach, kazeinę micelarną oraz pozostałe białka mleka. Źródła tłuszczu w odżywce również nie rozczarowują znajdziemy tutaj między innymi awokado, pestki dyni oraz len.

Ciekawym dodatkiem jest mieszanka składników odpowiedzialna za usprawnienie trawienia w jej skład wchodzą enzymy oraz ekstrakt z cynamonu oraz wiśni. Porównując składy obu odżywek można pokusić się o stwierdzenie, że nowy mutant jest jeszcze lepszy pod względem składu od swojej starej wersji. Co natomiast z rozpuszczalnością i smakiem?

Smak i rozpuszczalność gainera Mutant Mass

Nowy mutant mass rozpuszcza się dobrze, nie pieni się nie zostawia grudek jednak mimo wszystko na tym polu PVL zrobiło krok w tył. Stary mutant rozpuszczał się nieco lepiej. Warto pamiętać że testujemy produkt który chce uchodzić za najlepszą odżywkę na masę dlatego nasz krytycyzm jest nieco bardziej wyśrubowany. Ogólnie nikt nie powinien mieć większych zastrzeżeń do rozpuszczalności. Smak natomiast jest cechą mocno subiektywną my oceniamy go wysoko ktoś inny może powiedzieć że jest niedobry. Ciężko dyskutować o gustach. Jedno jest pewne Nowy Mutant Mass wydaję się słodszy od swojego poprzednika. Na minus fakt że w nowej wersji nie poprawiono ergonomii miarki która jest dołączona do opakowania.

nowy mutant mass

Który Mutant Mass jest lepszy?

Który mutant lepszy? Trzeba przyznać że zmiana wyszła tej odżywce na dobre i nowy mutant mass jest jeszcze lepszym gainerem. A czy mutant mass jest najlepszą odżywką na masę? Trudno powiedzieć. Na pewno jest to jedna z lepszych odżywek tego typu dostępna na rynku. Sprawdźcie naszą recenzję gainera Mutant Mass na youtube

Sprawdź inne wpisy które mogą Cię zainteresować:
Odżywki na masę. Czy gainer jest Ci potrzebny?
Recenzja poprzedniej edycji gainera Mutant Mass

Komentarze ()