PVL Mutant Mass - najlepszy Gainer? Recenzja

Bez wątpienia klasyka gatunku, kultowy Mutant MASS doczekał się i naszej skromnej recenzji. Czy rzeczywiście jest to najlepszy Gainer? Jak prezentuje się na tle innych odżywek na masę? Jeśli nurtują Cię te lub inne podobne pytania sprawdź wyniki naszego testu.

Najbardziej rozpoznawalna odżywka na masę, kultowy PLV Mutant MASS jak ten legendarny gainer wypadł na testach Doktor-Fit?

Recenzja Mutant MASS

Dostępne opakowania Mutanta

Obecnie zgodnie z tym co można znaleźć na stronie producenta w Europie dostępne są dwie gramatury tego gainera 2,27kg (5lbs) oraz 6,8 kg (15lbs). Okresowo wypuszczane są limitowane serie z większą gramaturą zwykle ma to miejsce w okresie świątecznym. Takie świąteczne worki Mutanta ważą 7,7 kg (17 lbs). Odżywka zapakowana jest w dość solidny DoyPack z zamknięciem wielokrotnego użytku. Zamknięcie swoją konstrukcją przypomina rzep. Jest szczelne ale trzeba je bardzo dokładnie spasować.  W środku produktu znajduje się miarka niestety jej użytkowanie jest dość problematyczne ze względu na absurdalnie krótką rączkę.

Na oryginalnym opakowaniu widnieje informacja o produkcji w Kanadzie. Opakowania nie są opatrzone kodem kreskowym EAN13 lecz jedenastocyfrowym systemem code-11. Data ważności wybita jest zazwyczaj na spodzie opakowania. Mutant zapakowany jest dość solidnie jednak opakowanie nie sugeruje że mamy do czynienia z produktem klasy premium. A za taki uchodzi przecież ta odżywka na masę

Skład gainera Mutant Mass

Analizując skład produktu szybko zorientujemy się, że jest to tak zwana górna półka. Gainer Mutant Mass zawiera pełnowartościowy, bogaty kompleks białkowy. Producent nazywa go ISO Stack. W skład komplexu ISO Stack wchodzą białka zwierzęce o różnym tempie trawienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu część aminokwasów jest dostępna niemal natychmiast po wypiciu porcji gainera pozostałe są stopniowo uwalniane do krwiobiegu. Mutant Mass w kompleksie ISO Stack zawiera izolat białka serwatkowego, koncentrat białka serwatkowego, kazeinian wapnia, izolat białek mleka kazeinę micelarną oraz izolat białka jaj.

W składzie Mutatna znajdziemy również ciekawy profil węglowodanowy. Mieszanka określana jako Clean Carbs zawiera węglowodany o niskim indeksie glikemicznym w tym Vextrago które charakteryzuje się o 30% większą masą cząsteczkową od dobrze znanego Vitargo.

Poza wspomnianymi wcześniej koplexami ISO STACK oraz Clean CARBS znajdziemy dwa kolejne Lipotherm oraz INTRASORB5. Lipotherm to zestaw wartościowych kwasów tłuszczowych. Znajdziemy tam między innymi MCT które mogą być doskonałym źródłem energii. Nie zabrakło też CLA które zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się tkanki zapasowej. Mieszanka intrasorb5 jest natomiast odpowiedzialna za szybki transport składników odżywczych oraz poprawę wchłanialności. Tak przemyślany skład czyni z Mutanta kompleksowy produkt wspierający budowę masy

Smak i rozpuszczalność Mutant Mass'a

Testowaliśmy smak Triple Chocolate za równo na mleku jak i na wodzie. Rozpuszczalność jest wręcz genialna. Produkt bez trudu rozpuszcza się, problem pienienia nie występuje w ogóle. Za rozpuszczalność mutant otrzymuje od nas maksymalną ocenę. Smak, wiadomo, jest kwestią gustu. Testowana czekolada była bardzo dobra rozpuszczona na mleku przypominała wręcz belgijską gorącą czekoladę. Gainer nie był mdły, smak i zapach były bardzo intensywne. W zasadzie w kwestii rozpuszczalności i smaku nie ma się do czego przyczepić.

Mutant Mass dawkowanie

Przy okazji musimy poruszyć kwestie sugerowanego dawkowania i porcję 260g która jet co tu dużo mówić absurdalna. Zawiera ponad 1000 kcal i nie polecamy stosować jej w zasadzie nikomu. oczywiście do testów przygotowaliśmy i taki wariant. Produkt był nieco gęstszy i bardziej intensywny w smaku. Rozpuszczenie takiej ilości proszku sprawiło nie wielkie problemy techniczne ponieważ korzystaliśmy z shakera o pojemności 700ml.

Pamiętajcie że odżywki typu gainer dawkujemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami według braków w diecie. Te produkty mają stanowić uzupełnienie normalnych posiłków, i pomóc uzyskań nadwyżkę kaloryczną. Nie ma jednego ustalonego dawkowania. Ważne aby kalorie z gainera nie stanowiły podstawy naszej diety. W zależności od potrzeb można spożywać nawet do 3 porcji w ciągu dnia.

Podsumowanie

Gainer Mutant Mass to rzeczywiście pierwsza liga. Zarówno pod względem składu jak i takich cech jak rozpuszczalność i smak. Ma też swoje wady do których należy niemal bezużyteczna miarka dołączona do produktu oraz sama cena. Jak wiadomo jakość kosztuje. Mutant Mass należy do najdroższych gainerów i z pewnością można znaleźć sporo tańsze produkty innych producentów. Jednak jeżeli dysponujecie budżetem Mutant MASSa gorąco polecam. Sprawdźcie pełną ofertę gainerów w naszym sklepie intrentowym

Komentarze ()