Mango afrykańskie. Jak działa i czy warto suplementować?

Wsparcie w walce ze zbędnymi kilogramami

Święta i po świętach. Zapewne wielu z nas podczas tego weekendu nie żałowało sobie jedzenia; kiełbasy, żurku, serniczków itd., a co za tym idzie przybyło kilka kilogramów. Oczywiście większość z tego, to woda oraz treść pokarmowa zalegająca jeszcze w jelitach. Jednak jeśli się nie ruszaliśmy i jeszcze po świętach dojadaliśmy to, co zostało, to mogło się zdarzyć, że trochę tłuszczu nam się odłożyło. Jak możemy się tego pozbyć? Z pomocą przychodzi bohater dzisiejszego artykułu: ekstrakt z afrykańskiego mango.

Właściwości

Afrykańskie mango posiada sporo prozdrowotnych właściwości oraz jest całkiem smaczne. Jest bogatym źródłem witamin oraz zawiera sporo błonnika oraz nie mało białka, dzięki czemu:

– obniża poziom cukru we krwi
– obniża poziom cholesterolu LDL
– podnosi poziom cholesterolu HDL
– obniża poziom trigliceroli we krwi
– ułatwia pozbycie się nadmiaru wody
– przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

To właśnie na ostatnim punkcie się skupimy. Oczywiście reszta właściwości jest szalenie ważna i też będzie wpływała na utratę wagi.

Warto wspomnieć, że aby skorzystać z właściwości tego owocu, nie musimy codziennie go jeść. Po pierwsze jego smak może nam się po prostu szybko znudzić, a po drugie nie jest on tani i nie każdego stać na takie zakupy. Rozwiązaniem problemu może być suplementacja ekstraktem z mango w postaci tabletek.

Skuteczny spalacz

W przeprowadzonych badaniach, grupy ochotników, które suplementowały 350 mg dziennie ekstraktu z mango, traciły tkankę tłuszczową znacznie szybciej niż grupy placebo. Podczas gdy osoby, które nie przyjmowały ekstraktu traciły około 1% masy ciała w ciągu miesiąca, to osoby go suplementujące redukowały ponad 5% swojej masy. Warto też dodać, że badani nie stosowali przy tym żadnej diety ani nie wykazywali wzmożonej aktywności fizycznej. Zaobserwowano również, że u tych osób obniżył się poziom cukru oraz cholesterolu.

Podsumowanie

Ekstrakt z mango afrykańskiego może ułatwić nam spalanie tkanki tłuszczowej, jednak należy pamiętać, że optymalne efekty z jego stosowania uzyskamy, gdy będziemy stosować zbilansowaną dietę oraz zwiększymy swoją aktywność fizyczną. Warto zwrócić też uwagę na poprawę gospodarki cukrowej i lipidowej podczas przyjmowania tego suplementu. Oba te czynniki wpływają na tempo naszego metabolizmu, ale przede wszystkim od nich będzie zależało zdrowie naszego serca. Krótko mówiąc, zaburzony poziom tłuszczu i cukru oraz wzrost wagi, to coś co może wystąpić na przykład po świątecznej rozpuście, a ekstrakt z mango może nam pomóc utrzymać masę ciała w ryzach.

Warto byłoby suplementować się ekstraktem z mango na co dzień, gdyż niesie on ze sobą wiele innych korzyści zdrowotnych, nie tylko w zakresie utraty tkanki tłuszczowej.

———

Bibliografia

1. Ekpe OO, Umoh Ib, OU Eka, 2007, Effect of a typical rural processing method on the proximate composition and aminoacid profie of Bush mango seeds (Irvingia gabonensis), Ajfand online, 7, 1, 1-12
2. Ngondi Judith L., Oben Julius E., Minka Samuel R., 2005, The effect of Iringia gabonensis seed on body weight and blond lipids of obese subjects In Cameroon, Lipids In Health and Disease, 4: 12
3. Ngondi Judith L.,Etoundi Blanche C., Nyangono Christine B., Mbofung Carl MF., Oben Julius E., 2009, IGOB131, a novel seed extract of the West African plant Irvingia gabonensis, significantly reduces body weight and improves metabolic parameters in overweight humans in a randomized double-blind placebo controlled investigation, Lipids In Health and Disease, 8: 7

Komentarze ()