Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej - suplementacja w połączeniu z treningiem cardio

Forma na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami. Być może uda nam się legalnie wyjść na plażę, aby trochę się opalić lub zrelaksować. I tu zaczyna się problem. Siłownie przez dłuższy czas były zamknięte, a niektórzy wykorzystali ten czas jako wymówkę, spowodowaną brakiem miejsca do treningów i ćwiczeń, tym samym pozwalając na przyrost zgromadzonej tkanki tłuszczowej, która zwiększała się wraz ze spędzaniem czasu przed telewizorem w zaciszu Naszych domów. W tym momencie rodzi się pytanie „Jak teraz szybko pozbyć się niechcianego brzuszka?”. Oczywiście w tym celu może nam pomóc trening cardio, wspomagany odpowiednimi suplementami. Nasuwa się więc pytanie: "Jakie suplementy dobrać? Jak ma wyglądać trening cardio?" Już śpieszę z odpowiedzią!

Dobór suplementów

Przed rozpoczęciem treningu należałoby wspomóc Nasz organizm tak, aby mógł on jak najlepiej wykorzystać ten czas na walkę z nadmiarem masy ciała. Jednak, aby mu w tym pomóc i skutecznie pobudzić do spalania tkanki tłuszczowej około 15-20 min przed treningiem warto zastosować m.in.:

Dlaczego akurat te suplementy?

 • Kofeina działa pobudzająco na Nasz organizm, dzięki czemu jesteśmy w stanie zużyć więcej energii.
 • L-tyrozyna jest aminokwasem, który przeciwdziała zmęczeniu, pełniąc rolę prekursora w syntezie neurotransmiterów oraz ma wpływ na syntezę hormonów tarczycy, które regulują prędkość przemian metabolicznych.
 • L-karnityna pełni rolę transportera kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają one procesowi β-oksydacji, co w uproszczeniu oznacza zużywanie tłuszczy w celu pozyskania energii.
 • Spośród wielu właściwości, ashwagandha posiada również takie, które mają wpływ na poprawę działania tarczycy oraz stabilizację poziomu cukru we krwi.
 • BCAA natomiast będzie chroniło białka naszych mięśni przed wykorzystaniem ich do pozyskania energii.

Jak powinien wyglądać trening?

 1. Wykonujemy 5-10 minut rozgrzewki.
 2. Następnie 5 minutowe interwały- 5 serii po 15 sekund o wysokiej intensywności wysiłku i 45 sekund o niskiej.
 3. 5 minut przerwy, które wykorzystujemy na stretching.
 4. 20-40 min stałego cardio o średniej intensywności.
 5. 5-10 min długich interwałów- 5-10 serii po 30 sekund o wysokiej intensywności wysiłku i 30 sekund o intensywności niskiej.
 6. I na sam koniec 5 minut cardio o niskiej intensywności w celu wyciszenia.

Po zakończeniu takiego wysiłku warto spożyć również izolat białka w celu zapewnienia prawidłowej regeneracji.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się Wam pomocne w przygotowaniu wymarzonej sylwetki do lata. Pamiętajmy jednak, że kluczowym elementem w redukcji masy ciała, oprócz treningu i suplementacji jest odpowiednio zbilansowana dieta. Odżywiajmy się więc zdrowo, bo warto.

Wszystkie wymienione produkty można nabyć w naszych sklepach Doktor Fit.

Komentarze ()