Trening

ARMageddon

ARMageddon

Dzisiejszy wpis chciałbym dedykować osobom, które mają problem z rozbudowaniem swoich ramion. Wiadomo, że każdego kto trenuje na siłowni, prędzej czy później dopadnie stagnacja. Sposobów na jej przełamanie jest dużo, jednak ramiona mają to do siebie, że często nie chcą rosnąć, a progres w ich przypadku u wielu osób jest powolny. Poniżej przedstawię wam metodę, która zadziałała w moim przypadku i z której czerpię inspirację obecnie do planowania treningu ramion.

today
perm_identity Jakub Chomej
remove_red_eye 1322 odsłony
Jak zbudować siłę? Najlepsze metody treningu siłowego

Jak zbudować siłę? Najlepsze metody treningu siłowego

Cześć to znów ja - Łukasz. Jeżeli czytałeś wpis na blogu o mnie, to zapewne już wiesz, że uprawiam sport nieco inny, niż większość bywalców siłowni. Chodzi oczywiście o trójbój siłowy czy ładniej (moim zdaniem) z angielskiego powerlifting. Istnieje wiele programów treningowych nastawionych na budowanie czystej siły, ja przedstawię kilka, które osobiście stosowałem w praktyce i przyniosły mi bardzo dobre rezultaty. Postaram się pokrótce opisać każdy z nich.

today
perm_identity Łukasz Plaskota
remove_red_eye 8838 odsłony
5 najczęstszych błędów w treningu klatki piersiowej

5 najczęstszych błędów w treningu klatki piersiowej

Pomocy! Dlaczego moja klatka nie rośnie mimo treningu? Jeżeli Ciebie również nurtuje to pytanie odpowiedź możesz znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy 5 najczęstszych błędów w treningu klatki piersiowej. Sprawdź czy nie popełniasz któregoś z nich. Przeanalizuj swój trening klatki piersiowej.

today
perm_identity Doktor Fit
remove_red_eye 1121 odsłony
Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne

Czy wiesz jak istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu? Osoby aktywne fizycznie przykładają dużą wagę do sposobu odżywiania często jednak zapominają o odpowiedniej podaży płynów. Odpowiednia ilość wody w ciągu dnia jest równie istotna co dostarczenie innych makroskładników. Ważne jest aby nawodnienie organizmu było efektywne. W tym celu często zamiast wody sportowcy sięgają po izotoniki. Dlaczego napoje izotoniczne są polecane sportowcom? Czy to prawda, że najszybciej nawadniają organizm? Czym różni się napój izostoniczny od zwykłej wody? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania związane z izotonikami oraz dowiedzieć się czym różnią się napoje izotoniczne od hiper i hipotonicznych ten artykuł jest dla Ciebie.

today
perm_identity Doktor Fit
remove_red_eye 1194 odsłony
Jak rosną mięśnie?

Jak rosną mięśnie?

Wśród bywalców siłowni nie trudno znaleźć osoby dla których ideałem sylwetki wciąż jest ta Arnolda Schwarzeneggera z czasów jego świetności. Wielu mężczyzn dąży do wysportowanej sylwetki z wąską talią i garniturem mięśni. Niestety kulturystyka to sport dla cierpliwych. Praca nad wymarzoną sylwetką wymaga wiele czasu. Dlaczego budowanie tzw. czystej masy mięśniowej tak długo trwa i jest tak pracochłonne? Jak rosną mięśnie? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

today
perm_identity Doktor Fit
remove_red_eye 3221 odsłony