Boostery Testosteronu

Boostery testosteronu, to naturalne preparaty pomagające utrzymać lub podnieść do prawidłowego poziom testosteronu w organizmie. Najczęściej są to suplementy wieloskładnikowe, bazujące na wyciągach roślinnych takich jak maca, kozieradka czy buzdyganek ziemny (Tribulus terrestris), ale wiele z nich zawiera również DAA (kwas d-asparginowy).

Boostery testosteronu poprawiają samopoczucie, libido czy nawet wspierają regenerację potreningową.

Substancje te zwiększają naturalną produkcję hormonów androgennych, poprzez pobudzenie przysadki mózgowej do wzrostu produkcji hormonu lutenizującego (LH), który z kolei pobudza komórki Leydiga w jądrach. One to właśnie są w głównej mierze odpowiedzialne za produkcję testosteronu.

Mechanizm ten również zapobiega wystąpieniu androgennych skutków ubocznych takich jak min. Zmiany skórne, nadmierna potliwość i wypadanie włosów. Wszystko dzięki sprzężeniu zwrotnemu, który hamuje naturalną produkcję w momencie gdy stężenie testosteronu jest zbyt wysokie, co zapobiega jego nadmiarom.

Wysoki poziom testosteronu wiąże się ze wzrostem libido, poprawą samopoczucia ale również poprawia sen i regenerację. Dodatkowym atutem jest pobudzenie spermatogenezy, co przełoży się na poprawę płodności. Co więcej może też mieć wpływ na wzrost wrażliwości i gęstości receptorów androgennych co bezpośrednio przełoży się na wzrost siły i masy mięśniowej.

Oczywiście nie będzie to alternatywa dla syntetycznego hormonu, jednak jest to bezpieczny i zdrowy sposób na poprawę samopoczucia, sprawności seksualnej i wyników sportowych.

Aktywne filtry