HMB

HMB, czyli beta-hydroksyl-beta-maślan metylowy jest pochodną leucyny, czyli jednego z aminokwasów wykazujących korzystny wpływ na zwiększenie potencjału anabolicznego. Jest to substancja bardzo rzadko występująca w produktach spożywczych. Możemy ją znaleźć w niektórych rybach oraz owocach, np. grapefruitach, jednak ilość, która się tam znajduje, jest niewielka.

Suplementacja HMB przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim stosowana jest przez sportowców, którzy stosują ją ze względu na jej działanie antykataboliczne, dzięki czemu chroni mięśnie przez rozpadem w momencie, gdy są one na to najbardziej narażone, między innymi w przypadku redukcji masy ciała. Po za tym wspomaga regenerację organizmu, oraz niweluje skutki niedoboru snu. Co więcej wykazuje również działania wspomagające pracę naszego układu odpornościowego, dzięki czemu jesteśmy mniej narażeni na wszelkiego rodzaju infekcję oraz choroby. Bardzo istotny dla zdrowia może być również fakt, że beta-hydroksyl-beta-maślan metylowy wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, co dodatkowo chroni nas przed zachorowaniem na przypadłości związane z układem sercowo-naczyniowym tj. miażdżyca, hipercholesterolemia, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, zawał.

Jest to preparat, którego stosowanie nie niesie za sobą skutków ubocznych, a przynajmniej takich nie zaobserwowano. Suplement ten został poddany wielu badaniom, które potwierdziły jego skuteczność oraz to, że jest on bezpieczny w stosowaniu.

Aktywne filtry