Izotoniki

Napoje izotoniczne służą poprawie nawodnienia organizmu przed treningiem, po treningu oraz w jego trakcie. Dodatkowo dodawane do wody nadają im przyjemny smak, co z pewnością uatrakcyjni nawadnianie podczas treningu, dzięki czemu częściej będziemy sięgać po napój w czasie wysiłku fizycznego.

W składzie suplementów izotonicznych możemy znaleźć węglowodany i elektrolity oraz niektóre z witamin, takie jak np. witamina C lub witaminy z grupy B.

Dodatek elektrolitów do takiego napoju poprawi jego osmolalność, dzięki czemu komórki skuteczniej będą wchłaniały wodę, a dodatek węglowodanów pozytywnie wpłynie na poprawę i wzrost energii w trakcie wysiłku.

Należy pamiętać, że w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej możemy stracić ponad litr wody. Ważne jest więc, aby zapobiegać odwodnieniu, które może się wiązać nie tylko ze spadkiem energii, ale również z zawrotami głowy, mdłościami, a w krytycznych przypadkach utratą przytomności.

Aby nawodnić się prawidłowo, powinniśmy wypić około 500 ml napoju izotonicznego około godzinę przed wysiłkiem, co najmniej 1 litr w trakcie wysiłku i 500 ml po. Ten sposób pozwoli nam na właściwe nawodnienie organizmu oraz zapewni wzrost wydolności oraz siły mięśni. Dzięki prawidłowemu nawodnieniu, nasz trening jest o wiele bardziej efektywny, co przełoży się na szybszy progres oraz wzrost prędkości bicia nowych rekordów.

W ofercie jest wiele wariantów smakowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich preferencji.

Aktywne filtry