Ochrona Stawów

Produkty z tej kategorii mają za zadanie przede wszystkim wspomóc regenerację stawów, chrząstek a i niekiedy mięśni przy intensywnych treningach. Kolejna istotną zaletą jest zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie oraz miejscu dotkniętym bólem czy kontuzją, co pomaga nam szybciej wrócić do pełnej sprawności po urazie czy ciężkim treningu.

Większość dobrych preparatów na stawy zawiera w składzie między innymi glukozaminę, kwas hialuronowy, kolagen, chondroitynę, MSM (siarka organiczna), kwas boswelinowy i wiele, wiele innych, aby kompleksowo podejść do profilaktyki i ochrony stawów.

Grono suplementów na stawy otwierają dwie najpopularniejsze substancje: kolagen i glukozamina.

Substancje te działają pozytywnie na chrząstkę stawową, dostarczając niezbędnych elementów do jej odbudowy i zaleczenia występującego lub dopiero powstającego urazu. Należy pamiętać, że preparaty te przede wszystkim powinny być stosowane profilaktycznie, aby uchronić układ ruchu przed możliwymi kontuzjami.

Inne substancje będą korzystnie wpływały na wchłanianie i resyntezę kolagenu oraz prawidłowe jego wykorzystanie, reszta, jak np. MSM (siarka organiczna) zadziałają przeciwzapalnie, dzięki czemu przyniosą szybki efekt w postaci złagodzenia bólu.

Warto wspomnieć, że aby suplementacja preparatami służącymi do ochrony i odbudowy stawów przynosiła pożądane efekty, należy ją stosować przez dłuższy czas. Tempo odbudowy tych struktur maleje wraz z wiekiem, więc osiągniecie zamierzonego celu wymaga cierpliwości.

Aktywne filtry