Potreningówki

Suplementy z tej grupy są przeznaczona do stosowania po treningu oraz zaleca się ich stosowanie po wzmożonym wysiłku fizycznym.

Preparaty te zawierają w swoim składzie wszystkie substancje potrzebne do regeneracji potreningowej, dzięki czemu zapewniamy naszym mięśniom wszystkie składniki potrzebne do wzrostu siły, masy i wytrzymałości. Znajdziemy w nich między innymi:

Białko - podstawa jeśli chodzi o odbudowę mięśni. Stanowią budulec tkanki mięśniowej oraz odpowiadają za prawidłowe ich funkcjonowanie.

Węglowodany - uzupełniają glikogen w mięśniach oraz podnoszą poziom insuliny, która wykazuje silne działanie anaboliczne.

Kreatyna - uzupełnia energię komórkową, dzięki czemu, mięśnie mają więcej energii do pracy oraz do przeprowadzania procesów regeneracyjnych. Dodatkowo poprawia wiązanie wody w mięśniach dzięki czemu są większe i bardziej wydajne.

Aminokwasy - stanowią budulec mięśni oraz wspomagają wzrost ich siły, masy i wytrzymałości poprzez podnoszenie potencjału anabolicznego. Dodatkowo, niektóre takie jak glutamina będą przyczyniały się do poprawy wchłaniania składników odżywczych, co też wpłynie na procesy regeneracyjne.

AAKG - alfaketoglutaran l-arginniny, poprawia przepływ krwi w mięśniach, dzięki czemu są lepiej odżywione, oraz wpływa na wzrost stężenia hormonu wzrostu we krwi.

Preparaty te stosuje się około pół godziny do godziny po treningu. Taki kompleks zastępuje nam kilka produktów, dzięki czemu kupując ten jeden możemy zaoszczędzić na kilku innych. Suplement ten można wykorzystać również jako posiłek potreningowy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz