Przedtreningówki

Przedtreningówki zostały stworzone, aby wspomóc cię na treningu. Pobudzają, dodają energii, skupienia, koncentracji czy tzw. pompy mięśniowej. Zastosowanie przedtreningówki 20-30 minut przed treningiem pozwoli zwiększyć wydolność i wydajność w jego trakcie.

Większość preworkoutów będzie zawierała w składzie kofeinę, cytrulinę, argininę i beta alaninę czy tyrozynę. Są to podstawowe składniki zapewniające nam zwiększenie wytrzymałości i możliwości treningowych, a w razie potrzeby i zależnie od rodzaju treningu również solidną pompę mięśniową przyczyniającą się do wzrostu masy.

Choć większość przedtrenigówek ma podobny skład, jeśli chodzi o zastosowane składniki, to można je podzielić jeszcze ze względu na proporcję tych składników. Przede wszystkim możemy wyróżnić przedtreningówki pobudzające oraz pompujące.

Te pierwsze będą zawierały zazwyczaj więcej kofeiny, guarany i tauryny. Składniki te mają podnieść naszą koncentrację, poprawić refleks oraz zwiększyć poziom energii i chęci do treningu. Doskonale sprawdzą się w przypadku gdy uprawiamy sporty walki, sporty wytrzymałościowe oraz sporty siłowe.

Preparaty pompujące, będą zawierały duże ilości beta alaniny, cytruliny bądź argininy (również w formie AAKG), co w znacznym stopniu poprawi przepływ krwi do mięśni, ich odżywienie i utlenienie, co przełoży się na wzrost siły w trakcie treningu oraz przyspieszy regenerację oraz przełoży się na podniesienie hormonu wzrostu. Suplementy te, największe zastosowanie znajdą w sportach sylwetkowych ale również w sportach siłowych.

Aktywne filtry