Węglowodany

Węglowodany są głównym źródłem energii dla naszego ciała. Suplementy węglowodanowe, zwane z angielskiego carbo, bywają istotnym elementem suplementacji okołotreningowej. Są wygodnym sposobem na uzupełnienie diety w wysokiej jakości węglowodany.

Zapotrzebowanie na ten makroskładnik wzrasta przede wszystkim w przypadku uprawiania sportów wytrzymałościowych. Prawidłowa strategia spożywania węglowodanów przed treningiem, po treningu oraz w jego trakcie, pozwala na zmaksymalizowanie naszych wyników sportowych.

Warto również wspomnieć o suplementacji węglowodanami w przypadku uprawiania sportów sylwetkowych oraz sportów siłowych. Odpowiednia porcja spożyta przed treningiem siłowym pozwala na uzyskanie energii potrzebnej do wysiłku. Spożywane w trakcie będą powodowały wyrzuty insuliny, która jest hormonem silnie anabolicznym, oraz będzie zwiększała pompę mięśniową. Dodatkowo zwiększać będzie również wydolność i wytrzymałość. Węglowodany, które zostaną przyjęte po treningu uzupełnią zapasy glikogenu w mięśniach, oraz spowodują wyrzut insuliny, która pomoże nam w regeneracji potreningowej.

Większość produktów opiera się na mieszankach węglowodanów o krótkim, średnim oraz długim czasie uwalniania (fruktoza, maltodekstyny, izomaltuloza, skrobia kukurydziana, etc). Jest to optymalna i uniwersalna kompozycja. Oczywiście znajdą się też produkty oparte na cukrach prostych, jak chociażby dekstroza oraz wysokowydajne i długo uwalniane Vitargo przeznaczone przed wszystkim dla osób zaawansowanych i intensywnie trenujuących.

Aktywne filtry