Żele Energetyczne

Żele energetyczne, to niezastąpiony suplement w ekwipunku każdego sportowca wytrzymałościowego - rowerzystów, biegaczy, pływaków czy nawet wielbicieli sztuk wali oraz wielu, wielu innych. Zapewniają szybkie doładowanie paliwa do mięśni, aby mogły pracować na optymalnym poziomie.

Żel energetyczny, to nie zawsze prosty cukier, ale najczęściej mieszanka węglowodanów prostych i złożonych. W ofercie znajdziemy też zele z kofeiną lub nawet z dodatkową dawką elektrolitów czy aminokwasów w różnych kombinacjach wyżej wymienionych, aby każdy mógł dobrać produkt do swoich potrzeb. Żel można dobrać także ze względu na stopień jego rozwodnienia. Niektóre trzeba będzie popić, innych nie, ale za to te rozwodnione będą niestety większe.

Rozsądna strategia spożywania węglowodanów w trakcie długotrwałego wysiłku pozwala na znaczną poprawę wydolności naszego organizmu. Jesteśmy w stanie utrzymywać wysokie obroty dłużej, dzięki czemu możemy pokonywać dłuższe dystanse oraz trenować większość czasu. Wszystko to pozytywnie przełoży się na wyniki sportowe oraz osobiste rekordy.

Bardzo przydatne mogą okazać się również w trakcie zawodów sportowych takich jak biegi dystansowe, triatlon czy zawody kolarskie. Warto pamiętać też aby zabrać je na dłuższe wyprawy, np. w góry, gdzie szybko możemy się zmęczyć i potrzebna będzie solidna dawka energii.

Konsystencja żeli sprawia, że nie obciążają one układu pokarmowego, dzięki czemu nie będą wywoływać dyskomfortu trawiennego podczas treningu.

Wśród najpopularniejszych marek znajdziemy: Squeezy, Powerbar, Nutrend, SiS czy chociażby Vitargo. Wybór jest szeroki.

Aktywne filtry